از ابتدای تاریخ تا به حال ایرانیان علاقمند به فرش این هنر اصیل و خاص بوده اند . ما همواره سعی نموده ایم در هنگام خرید به نوع ، بافت ، رنگ و بسیاری از نکات دیگر توجه کنیم . اما یکی از این موارد دکوراسیون است که افراد عموما علاقه دارند قالی با نمای داخلی منزل هماهنگ باشد . و با توجه به تغییر سلیقه ها و وجود مد در تمامی ارکان زندگی یکی از مواردی که توجه مردم را جلب نموده فرش مدرن است که با توجه به معماری داخلی خانه در حال حاضر بسیار مناسب است .


1- درباره فرش ماشینی سه بعدی

یکی از این دسته فرشهای مدرن که بسیار جدید و مورد توجه است فرش سه بعدی است که ما در ادامه می خواهیم به توضیحی کلی در مورد این قالی توضیح دهیم .


1-1- فرش دستبافت سه بعدی

گفته می شود که در هنر فرش دستبافت این نمونه اولین بار در ایران انجام شده ، چله کشی در قالی تا قبل از آن به صورت کاملا یکنواخت و مشابهی انجام می شد . برای اولین بار ساختاری اجرا شد که پنج دار چله کشی که در هم ادغام شدند و کارگاه متحد ، شکل دادند که 5 ماه زمان می برد و بافتش حدود 51 ماه طول می کشد البته توجه داشته باشید هیچ گاه نمی شود این قالی با این نوع بافت و ساختار خاصش یک شکل باشد و می توان گفت کاملا منحصر است .


1-2- فرش ماشینی سه بعدی چیست

اما گفته می شود به صورت فرش ماشینی برای اولین بار در کشور دانمارک بنام قالی ادج تولید شد که بعد از طراحی صورت یک انسان آنها 250 تخته قالی را با سایزهای مختلف و به تناسب هم برش داده و روی هم قرار دادند تا تصویر در نهایت به صورت یک فرش سه بعدی نقش بست .

گاهی در برخی قالی ها روی قسمت های از آن کار شده و به صورت برجسته نمایان شده است . بدین صورت که قالی ابتدا دستگاه می شود و با توجه به هنر برجسته کار حجم و نقاط برجسته ای که به نظر مناسب می آید را انتخاب کرده و سپس به خالی کردن و دورکاری نقوش برجسته می پردازد . البته باید به انتها فرش توجه کند که بافت آن آسیب نبیند و متزل نشود .


منبع: فرش کاشان

فرش ماشینی 1500 شانه کاشان

فروش عمده فرش ماشینی درجه یک کاشان

فرش ماشینی سه بعدی چیست?

فرش ,قالی ,توجه ,صورت ,سه ,برجسته ,به صورت ,فرش ماشینی ,سه بعدی ,اولین بار ,با توجه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

nistnicnala prepseilonigh nilufaranehs m89981 kimiadarooo ronia89 tidibalmue دفاع همه جانبه روغن بزرگ وبلاگ ایکیا